Meie uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 Mujal toimumas (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Mujal toimumas

01/04/2009 14:17  Norra-teemaliste Vikipeedia artiklite kirjutamise konkurss
 Allikas: URL
Jaga oma teadmisi Norra kohta

Norra ja Eesti Vikipeedia-entusiastide eestvõtmisel ja Norra Saatkonna toel toimub 4.aprillist 4.maini eestikeelses Vikipeedias Norra-teemaliste artiklite kirjutamise konkurss. Kõik huvilised on oodatud osa võtma ja nii Tallinnas kui Tartus toimuvad Vikipeedia töötoad. Parimat kirjutajat ootab auhinnareis Oslosse.

Üle maailma kiiresti järjest populaarsemaks muutuval interneti entsüklopeedial Vikipeedial on ka Eestis üha rohkem kasutajaid – Alexa veebistatistika andmetel on Vikipeedia Eesti kasutajate hulgas 13. enim külastatud veebisait. Samas vajab 2003. aastal alustatud eestikeelsete lehekülgede kogumik pidevat täiendamist.

Norra-teemaliste artiklite kirjutamise konkursil on kolm peamist eesmärki: suurendada Norrat puudutava kergesti kättesaadava ja usaldusväärse info hulka eesti keeles, täiendada ja täiustada eestikeelse Vikipeedia materjali ning saada eestikeelsesse Vikipeediasse uusi kaastöölisi ja toimetajaid. Oodatud on artiklid kõikidel Norrat puudutavatel teemadel – ajaloost, geograafiast, kultuurist, firmadest, inimestest jne.

Peaauhinnaks on nädalalõpureis kahele Oslosse ning auhind antakse üle 14. mai 2009 Norra nädala raames.

Vikipeedia töötoad toimuvad Tallinnas laupäeval, 4.aprillil kl. 14:00-18.00 Vene tn 5 ja Tartus esmaspäeval, 6.aprillil kl. 16:00-20:00 Domus Dorpatensise majas Raekoja plats 1/Ülikooli 7. Töötoas töötatakse mõne Vikipeedia artikli kallal ning selgitatakse Vikipeedia võimalusi ja reegleid. Töötoas osalemiseks ei pea olema Vikipeedia registreeritud kasutaja. Osaleda võivad ka need, kes ei kavatse konkursil osaleda.

Samal ajal toimub Eesti-teemaliste artiklite konkurss norrakeelses Vikipeedias.

Konkursi reeglid

·       Võisteldakse eestikeelse Vikipeedia Norra-teemaliste artiklite kirjutamises ja toimetamises.

·       Konkurss toimub 4. aprillist kuni 4. maini 2009. Konkursiga liituda võib igal ajal selle perioodi jooksul.

·       Osaleda võivad kõik Vikipeedia registreeritud kasutajad peale žürii liikmete. Registreerumiseks tuleb kasutada Vikipeedia lehekülje ülaosas leiduvat nuppu "Logi sisse / registreeru kasutajaks".

·       Konkursile ei ole vaja eraldi registreeruda. Osalejateks loetakse kõik registreeritud ja sisseloginud kasutajad, kes võistlusperioodi jooksul Norra-teemalisi artikleid kirjutavad või toimetavad.

·       Kasutajanimi jätab võistleja anonüümseks, kui ta oma nime ise ei avalda. Auhinna vastuvõtmisel tuleb oma nimi avalikustada.

·       Kirjutamine toimub Vikipeedia põhimõtete ja reeglite alusel kasutajate koostöös.

·       Ei hinnata mitte niivõrd artikli(te) lõplikku kuju, kuivõrd konkreetse kirjutaja panust artikli(te) kvaliteeti.

·       Hinnatakse eeskätt oskust koostada sidusat, hästi ja arusaadavalt sõnastatud põhjalikku, kuid ülevaatlikku entsüklopeedilist teksti, mis põhineb usaldusväärsetel viidatud allikatel. Eruditsioon, huvitav teemavalik, tõlkimisoskus, Vikipeedia nõuetele vastava vormistamise oskus jms ei ole peaauhinna määramisel otsustavad, kuid žürii võib määrata eriauhindu.

·       Hinnatakse nii uue teksti kirjutamist kui ka olemasoleva teksti toimetamist.

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar