Meie uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 Mujal toimumas (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Mujal toimumas

20/10/2013 14:37  22.-27.oktoobrini on Lennusadamas Kon-Tiki nädal
 Allikas: Lennusadam
KON-TIKI nädalal 22.–27. oktoobril on Lennusadamasse oodatud kõik huvilised, kes soovivad kaasa elada Norra etnoloogi ja seikleja, ajalooliste merereiside taaselustaja Thor Heyerdahli ekspeditsioonidele. Nädala jooksul on üleval näitus tema suurejoonelistest merereisidest parvedega Kon-Tiki, Ra ja Tigris, lisaks saab osaleda Merefoorumil, vaadata filme ja teha muudki huvitavat.

KON-TIKI NÄDALA PROGRAMM:

22. oktoober (T) kell 18.00 Merefoorum: „Kon Tiki – legendaarne merereis“
Aastal 1947 vaatas maailm ootusärevusega, kuidas noor Norra eksperimentaalarheoloog Thor Heyerdahl asus Kon-Tiki nimelisel parvel võimatuna tunduvale ekspeditsioonile – rohkem kui 4300 meremiili üle Vaikse ookeani. Uskumatust reisist valmis dokumentaalfilm, mis 1951. aastal võitis Oscari parima dokumentaalfilmi kategoorias. Merefoorumi avab Norra suursaadik Lise Kleven Grevstad. Ekspeditsioonist räägib lähemalt ja filmile teeb sissejuhatuse Halfdan Tangen Norra Kon-Tiki muuseumist. Nii ettekanne kui film on inglise keeles. Merefoorumile piletit ostma ei pea.

23.-27. oktoober (T-P) Angaaride kinosaalis linastub dokumentaalfilm „Kon-Tiki“ (1950). Film on inglise keeles.

25. oktoober (R) kell 10.00 ja 15.00 Infotunnid õpetajatele
Koostöös Kinoga Artis pakume õpetajatele võimalust osaleda Kon-Tiki haridusprogrammis. Selle haridusprogrammi käigus omandatakse teadmisi, tänu millele merereis üldse õnnestus. Haridusprogramm on mõeldud eelkõige geograafia ja ajaloo õpetajatele, infotund kestab 60 minutit. Palume eelnevalt registreeruda siin
 
26. oktoober (L) kell 20.00 Allveekino: mängufilm „Kon-Tiki“ (Režissöörid: Joachim Rønning, Espen Sandberg, 2012)
2012. aastal võtsid kaks Norra režissööri ette väljakutse taaselustada kinolinal kuulsa Norra eksperimentaalarheoloog Thor Heyerdahli kogu maailma vapustanud retk üle Vaikse ookeani. Viie mehe eksperimentaalreisist puidust parvel valmis suurepärane ajalooline dramatiseering, mis 2012 aastal kandideeris ka parima võõrkeelse filmi Oscarile. Film on norra keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Pilet 4€.
 
27. oktoober (P) kell 12.00-16.00 Meisterdamispühapäev lastele – valmistame parvesid
Seekord uurime lähemalt, milline nägi välja kuulus Kon-Tiki parv ja meisterdame ka endale ühe vahva parve! Osalemine muuseumipiletiga, alla 9-aastastele tasuta.

Mõnusaid elamusi soovivad Norra Sõbrad! 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar